Ondřej Šika.cz - Moje IT & DevOps Školení: Docker, Kubernetes, Gitlab CI, Rancher, Terraform, Prometheus, Proxmox, Ansible

Erin Niimi Longhurst: Japonisme

Tuto knihu o Japonismu jsem si koupil na Islandu (asi nejdivnější místo kde koupit knížku o Japonsku), ale mě a přítelkyni tam velmi zaujala (v Reykjaviku chodíme pracovat do kavárny s knihkupectvím).

Knížka je krátká a pomoci spousty obrázku a skvělého grafického zpracování vás zachvili přesune do Japonska. Krátce a jednoduše shrnuje základy tradičního japonského života a tak je pro začátečníky a nové zájemce vhodná, pro pokročilého japonistu by byla zbytečná. Postupně vás uvede do tradičního života v Japonsku, Japonskou filozofii a životní styl (čajové obřady, kaligrafii apod). Návody tak lze jednoduše integrovat do vašeho kazdodeniho života a drobnými změnami si zlepšit domov a život.

V knize se dozvíte jak vařit Japonska jídla, dělat čajové rituály, kaligrafii, aranžování květin, užívání si přírody a koupání v lese, krásu v opravování rozbytych věci ... a mnoho dalšího. Knížka Vám dává tipy jak žít spokojený a naplněny život bez konzumu.

Show Comments

Get the latest posts delivered right to your inbox.