Ondřej Šika.cz - Moje IT & DevOps Školení: Docker, Kubernetes, Gitlab CI, Rancher, Terraform, Prometheus, Proxmox, Ansible

Jake Knapp: Sprint

Právě jsem dočetl knížku Sprint od lidí z Google Ventrures. Když jsem si knížku kupoval, myslel jsem si že si kupují návod jak ryche udělat nějaký projekt. Ale o tom knížka vůbec není …

Kniha Sprint popisuje jak otestovat nápad za týden. A nápad může být jakkoliv bláznivý. Vlastně čím bláznivější, tím je to téma vhodnější pro sprint. Riskují vlastně jen týden a v pátek budu mít hmatatelné výsledky, zda můj projekt může fungovat či nikoliv.

V knížce se dozvíte jak nápad vhodné zvolit, jak na něm v teamu pracovat, vytvořit prototyp a vyzkoušet na zákaznících. Je nutná trocha představivosti, ale sprintem můžete testovat prakticky všechno. Od navržení prodejny nebo ordinace, prez software nebo weby až po hardwarové produkty.

Mnohé techniky z knihy se dají použít i mimo týdenní sprint, třeba když potřebujete společně něco vymyslet. Jsou lepší metody než brainstorming – ten podle autorů vůbec nefunguje. Také kvalitiativni rozhovory se zákazníky jsou velmi zajímavá oblast.

Už se těším až sprint, nebo nějakou jeho část či upravenou variantu (i když to příliš nedoporučují) vyzkouším na nějakém reálném projektu. Přemýšlím i o použití ve skautském oddlilu. Až si udělám osobní zkušenost se sprintem jak ho popisují v knize, určitě o tom napíši.

Rád knihu půjčím: https://distlib.com/ondrejsika/169/
Nebo ji můžete zakoupit: https://www.melvil.cz/kniha-sprint/

Show Comments

Get the latest posts delivered right to your inbox.