Ondřej Šika.cz - Moje IT & DevOps Školení: Docker, Kubernetes, Gitlab CI, Rancher, Terraform, Prometheus, Proxmox, Ansible

Kim Scott: Radikální otevřenost

Knížka radikální otevřenost mě dostala do prostředí úspěšných technologických firem jako je Apple nebo Google a ukázala mi jak řeší komunikaci, vztahy a otevřenost.

Od první chvíle jsem viděl jaké mám komunikační problémy s okolím ať je to s přítelkyni, kamarády nebo stav jaký máme v práci. Otevřena a zdravá komunikace je klíčová pro správné fungování teamu i zdravého partnerského vztahů.

Radikální otevřenost je schopnost být s kolegy přítel, chápat jejich potřeby a koukat na ne jednotlivé. Kazdy chce něco jiného a má jiné potřeby. Radikální otevřenost je o naslouchání, upřímnosti a porozumění.

Dále je v knížce dobře popsané jak si udržet různé lidí v teamu, viděl jsem v tom velmi přesnou paraleru toho co se právě odehrávalo mě.

Někdo chce být super stár, někdo rock stár (jak je naživá Kim). Někteří lidé chtějí růst po korporatni hiearchii, někteří chtějí růst ve svém oboru a někteří chtějí dělat pořád stejně a mít více času na rodinu, psa nebo cestování.

Dobrý programátor nebude nutné dobrým managerem, někdo chce povýšit, někdo chce dělat zajímavější práci. Na leadru teamu je toto od lidí zjistit a zajistit jim to co chtějí.

Kniha je podle mě velmi přínosná pro všechny managery a leadry teamu. Mě dala hodně jak z pohledu leadra, tak z pohledu člena teamu, který chce růst.

Show Comments

Get the latest posts delivered right to your inbox.